ПОЛОЖЕННЯ
ПРО ПОРЯДОК ПРИЙОМУ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ
ДО ДНЗ №2
Прийом дітей до дошкільного навчального закладу №2 здійснюється з дотриманням вимог організаційно-правових засад діяльності закладу, підвищення ефективності роботи адміністрації закладу з громадянами міста щодо забезпечення їх потреб у здобутті дошкільної освіти та забезпечення рівності умов для вступу до закладу, відповідно до підпункту 2 пункту “а” статті 28 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” (зі змінами), частини 5 статті 35 Закону України “Про дошкільну освіту” (зі змінами), частини 4 статті 61 Закону України “Про освіту”, Закону України про захист персональних даних пункту 6 Положення «Про дошкільний заклад», постанови Кабінету Міністрів України від 26.08.2002р. № 1243 “Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів» (зі змінами), Наказу Міністерства освіти і науки від 21.11.2002р. № 667 “Про затвердження порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах ” (зі змінами), Указу Президента України від 29.10.2014р. №835/2014 «Про невідкладні заходи щодо забезпечення додаткових соціальних гарантій окремих категорій громадян», обласної комплексної програми «Турбота» на 2014-2020р., затвердженої рішенням обласної ради від 30.01.2014р. №28-2/VІ, рішення обласної ради від 12.09.2014р. №34-3/VІ, рішення міської ради від 30.01.2015р. №2-66/VІ «Про міський бюджет на 2015р.»,
Прийом дітей до дошкільного навчального закладу здійснює керівник ДНЗ протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної довідки про стан здоров'я дитини, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження.
Групи у дошкільному навчальному закладі комплектуються за віковими ознаками. За дитиною зберігається місце в дошкільному навчальному закладі державної та комунальної форм власності у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній оздоровчий період (75 днів).
Відрахування дитини з дошкільного навчального закладу здійснюється:
• за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють;
• на підставі медичного висновку про стан здоров'я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у дошкільному навчальному закладі даного типу;
• у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини протягом двох місяців.
Адміністрація дошкільного навчального закладу письмово повідомляє батьків або осіб, які їх замінюють, про відрахування дитини не менш як за 10 календарних днів.
Для зарахування дитини до дошкільного навчального закладу необхідно:
1. Зареєструвати дитину у ДНЗ через електронну чергу (Положення про електронну реєстрацію див. нижче).
2. При прийомі подати заяву батьків або осіб, які їх замінюють що до влаштування дитини до дитячого закладу.
2. Медичну довідку дитини з проходженням всіх спеціалістів певної форми (до вступу в ДНЗ)
3. Виписку із медичної карти, карта профілактичних щеплень (форма №63).
4. Ксерокопію свідоцтва про народження дитини.
5. При наявності пільг - документи, що їх підтверджують.
6. Свідоцтво про народження дитини.
7. Реєстраційну картку про встановлення статусу щодо можливості зарахування в заклад, що встановлено на сайті ДНЗ №2 у розділі "Електронна реєстрація до ДНЗ", що роздруковується з розділу "Перевірка стану в електронній черзі" з персонального комп'ютера заявника.
Документи подавати у файлі.
Пам’ятка для батьків
• Дитячий садок працює 5 днів на тиждень з 7:30 до 18:00 ( чергова група з 7:00 до 19:00).
• Прийом дітей з 7:30 до 8:30.
Пам’ятайте: своєчасний прихід дитини - необхідна умова правильної реалізації освітнього процесу.
• Про відсутність дитини через хворобу або з іншої причини необхідно обов’язково повідомити вихователя групи.
• Дитина, що не відвідує дитячий садок більше трьох днів (враховуючи вихідні дні) , приймається лише з довідкою-дозволом від лікаря.
• Батьківська плата:
• Плата за харчування дитини здійснюється до 25 числа поточного місяця.
• Оплата нараховується лише за дні відвідування дитиною ДНЗ та становить 60 % від загальної вартості харчування дитини в день за 1 відвідування з 01.03.2015р. згідно рішення Уманської міської ради №52 від 26.02.2015р.
- для груп раннього віку (від2 до 3 років) у розмірі 9 грн,
- дошкільної групи (від 3 до 6(7) років у розмірі 10 грн 50 коп
• Встановлені знижки на 50 відсотків з плати для батьків, сім’ям, які мають трьох і більше дітей:
1) за харчування дітей у групах раннього віку (від 2 до 3 років) у розмірі 4 грн. 50 коп.;
2) за харчування дітей у дошкільних групах (від 3 до 6 (7) років) у розмірі 5 грн. 25 коп.
• Звільнені від плати за харчування дітей у дошкільному навчальному закладі:
1) батьки дітей або осіб, які їх замінюють, у сім’ях яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму, який встановлюється законом про Державний бюджет України;
2) батьки дітей, які тимчасово переміщені з тимчасово окупованих територій та районів проведення антитерористичної операції;
3) батьки із кризових сімей і тих, які опинились в складних життєвих обставинах відповідно до актів обстеження житлово-побутових умов, складених дошкільним навчальним закладом.
• Батьківська плата для дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (60% вартості харчування дитини у день, виходячи з натуральних норм харчування) з 01.03.2015р. становить:
1) у групах для дітей віком до 3-х років – 10грн. 80коп.;
2) у групах для дітей віком 3-6 років – 13грн. 20коп.
Вимоги до зовнішнього вигляду та одягу дітей
• Одяг дитини повинен бути чистим, охайним, відповідати порі року, температурі повітря, відповідати розміру дитини. Повинна бути чиста нижня білизна.
• Зав’язки і застібки мають бути розташовані так, щоб дитина могла самостійно себе обслужити.
• Взуття має бути легким, теплим, точно відповідати нозі дитини, легко зніматися і надіватися.
• Носова хустинка потрібна дитині як в приміщенні, так і на прогулянці. Зробіть на одязі зручні кишені для її зберігання.
• Обличчя повинно бути умите, ніс, руки – чисті, нігті – підстрижені, зуби – почищені, зачіска – охайна.
• Щоб уникнути випадків травматизму та з метою збереження здоров’я дітей, необхідно перевіряти вміст кишень дитини на наявність небезпечних предметів. Категорично забороняється приносити в садок гострі, ріжучі, скляні предмети, дрібні предмети (намистинки, ґудзики і тому подібне, пігулки), а також їжу та напої.
|