В українському календарі з’явився ще один пам’ятний день - День Гідності та Свободи, який українці відзначають 21 листопада. Його мета – це утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в країні, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які постали на захист демократичних цінностей.
Відповідно до заходів щодо відзначення в Україні «Дня гідності і свободи» в дошкільному закладі № 2 21-24.11.2016 було проведено тематичні заняття з патріотичного спрямування «Я маленький українець », інтегроване заняття «Україна - країна щасливих дітей». Педагоги приділили увагу проблемі формування моральних почуттів з усвідомлення єдності України та найголовнішої людської радості – жити серед людей. Вчили дітей бачити і відчувати, розуміти і переживати всім серцем, шанобливо ставитися до оточуючих та спільних цінностей українського народу, українського козацтва. Патріотичні почуття дітей дошкільного віку засновуються на їх інтересі до найближчого оточення , яке вони бачать щодня, вважають своїм, рідним, нерозривно пов’язаним з ними. Важливе значення для виховання патріотичних почуттів у дошкільників має приклад дорослих, оскільки вони значно раніше переймають певне емоційно-позитивне ставлення, ніж починають засвоювати знання. Патріотизм як моральна якість має інтегральний зміст. З огляду на це в педагогічній роботі поєднано ознайомлення дітей з явищами суспільного життя, народознавство, засоби мистецтва, практична діяльність дітей (праця, спостереження, ігри, творча діяльність та ін.), національні, державні свята. Без любові до Батьківщини, готовності примножувати її багатства, оберігати честь і славу людина не може бути громадянином.
«ТОЙ, ХТО ЗАБУВ КОЛИСКУ, З ЯКОЇ ПІДНЯВСЯ, ЩОБ ПІТИ ПО ЗЕМЛІ, ХТО БАЙДУЖИЙ ДО МАТЕРІ, ЩО ВИГОДУВАЛА ТА ВИХОВАЛА ЙОГО, НЕ ЗДАТЕН ПЕРЕЖИВАТИ ВИСОКІ ПАТРІОТИЧНІ ПОЧУТТЯ»
В.О. СУХОМЛИНСЬКИЙ
|